Seznamování v době covidu

Koronavirová krize zasáhla i oblast seznamek. Mnoho lidí nejen v České republice se ocitlo v karanténě, a sociální kontakty se omezily na nejbližší příbuzné. Pro mnoho lidí je seznamování, ať už osobně nebo na internetu, denní záležitostí. Seznamování v době covidu má svá omezení, ale může přinést i větší efektivitu než očekáváte.

Seznamování v době covidu

Online nebo offline seznamování

Legislativní omezení, která neumožňují osobní seznamování, přesouvají zájemce o flirt nebo vážný vztah do online prostředí. Na online seznamkách mohou uživatelé oslovit nespočet lidí, které nikdy v životě neviděli. Paradoxně tato situace může více vyhovovat lidem, kteří mají strach z osobního kontaktu a raději upřednostní první oslovení vybrané osoby přes internet. Za obvyklé situace po online konverzaci pak přistoupí na osobní setkání v kavárně nebo spolu podniknou procházku v parku.

Při online komunikaci se ztrácí osobní kouzlo, které někteří lidé při seznamování očekávají. Během online konverzace nelze zjistit, jak člověk s nimž si píšeme voní nebo jaká dělá gesta při mluvení.

Seznamování v době covidu přes kameru

Kromě chatování se v době koronaviru Covid-19 rozšířil i zájem právě o videochaty, během nichž lze poznat alespoň fyzickou stránku druhého člověka. V průběhu videohovoru se lidé poznávají nejen vizuálně, ale i emocionálně. Rozdíl mezi osobním setkáním a online poznáváním je obrovský. Pokud se při chatování nebo videohovoru jeden ze zúčastněných cítí nepříjemně, není nic jednoduššího než konverzaci prostě přerušit.

Rande online by mělo obsahovat i takové prvky, které jsou běžné pro jakékoli osobní setkání. Samozřejmostí by měla být vhodná úprava zevnějšku i za předpokladu, že při videohovoru máte v plánu ležet v posteli nebo sedět na balkoně. Prostě se upravit tak, jak byste šli na běžné osobní rande. Dalším důležitým bodem je přizpůsobení osvětlení a nepoužívání online filtrů pro úpravu obličeje. Pokud máte v plánu romantické seznámení, nezapomeňte ani na skleničku vína a svíčky.

Výhodou online seznamek je vybrání osoby podle zadaných kritérií. Uživatel si po založení profilu může vyhledávat podle preferovaných zájmů, věku či pohlaví nebo i podle geografické polohy. Seznamování se přes online seznamku může ulehčit hledání partnera na vážný vztah, ale i kamaráda na chatování. Vybrat tu správnou seznamku si můžete například na seznamky-zdarma.cz.

Omezení kontaktů kvůli covidu

Mnoho lidí zastává názor, že v této uspěchané době by se mělo zpomalit, a týká se to i navazování vážných vztahů. V případě zákazu vycházení v době nouzového stavu se schůzky a dostaveníčka musí odložit na neurčito, a lidé se musí spokojit pouze s online komunikací. V minulosti nebylo časté, že by se před osobním setkáním uskutečňoval videohovor. V současné době se z videochatování stává trend v oblasti seznamování.

Seznamování v době covidu má spoustu specifik. Kromě omezování styků s neznámými lidmi, které jsme před hodinou neznali, se také nemohou prohlubovat vztahy mezi kamarády a lidmi z blízkého okolí. Prohlubování vztahů mezi těmito jedinci záviselo na častých osobních kontaktech, ať už to bylo pouhé pozdravení na ulici nebo občasné rozhovory na pracovišti. I když se aktuálně musí osobní kontakty omezit, po skončení pandemie bude seznamování na jiné úrovni, například v podobě většího využívání videochatů.

O nás

Kategorie

© 2024 Všechna práva Vyhrazena