Seznamka pro zadané byla napadena

Ashley-MadisonNa internetovou seznamku AshleyMadison.com byl údajně proveden útok počítačovými piráty, při kterém byly odcizeny všechny uživatelské data. Malá část těchto dat již byla uveřejněna na internetu. Na tomto portálu jsou již registrovány i tisíce uživatelů z České republiky.

Skupina Impact Team která se k útoku přihlásila, získala podle svého tvrzení uživatelská data všech více než 37 miliónů uživatelů. Část těchto dat již umístili na internet jako důkaz pro svůj čin. Aby nedošlo ke zveřejnění celé uživatelské databáze , požadují hackeři kompletní a trvalé vypnutí seznamovacího portálu AshleyMadison. Pokud tak majitel stránky neučiní, jsou hackeři odhodlání zveřejnit celou zcizenou databázi a to nejen emailové adresy uživatelů, ale i jejich konverzace, soukromé fotografie, čísla kreditních karet, skutečná jména a adresy.

Společnost Avid Life Media, která světoznámá seznamka patří, útok na svůj internetový projekt potvrdila. O to jak veliký únik interních informací byl, již zástupci firmy pomlčeli. Společnost sdělila, že spolupracuje s policií a že je jí podařilo odstranit všechny mezery v bezpečnosti.

Bezpečnost a zacházení s citlivými daty je také údajný důvod proč byla seznamka napadena. Skupina hackeru se snaží docílit právě toho, aby bylo nakládáno lépe jak s platebními, tak interními uživatelskými daty.

Pokud si jako uživatel přejete, aby provozovatel Ashley Madison vymazal vaše osobní údaje a profil, musíte zaplatit poplatek, který si firma účtuje. A tato služba není nejlevnější. Provozovatel si účtuje za tento krok téměř 500 Kč. Jenže podle hackerské skupiny, která seznamovací portál napadle, se tak neděje.

Ze statistik vyplývá, že provozovatel si jen touto „mazací službou“ přišel na zisk více než 1,5 miliónu dolarů za loňský rok. V tento okamžik je služba nabízena všem uživatelům zdarma.

O AshleyMadison.com

Seznamku Ashley Madison založil bývalý sportovní manager Joel Biederman a během jedné dekády vybudoval světově druhou nejúspěšnější seznamku s téměř 37.000.000 uživatelů. Seznamka se ze Severní Ameriky úspěšně rozšířila do celého světa. K dnešku se můžete zaregistrovat na seznamku ve více než 40 zemích světa. Seznamka AshleyMadison.com a její majitel Joel Biderman jsou známy velmi neobvyklou formou reklamy. Příchod a spuštění portálu v nové zemi je doprovázeno kampaní upozorňující na nevěru politiků, panovníků a ostatních mediálně známých lidí.

Aby zviditelnil Biderman svůj projekt neváhal nabídnout například městu Pheonix, Arizona 10.000.000$ za přejmenování místního letiště. Podobnou nabídku udělal i zastupitelům města Meadowlands. Obě nabídky však nebyly přijaty.

Company

From breathtaking landscapes to the smallest creatures, we celebrate the diversity and magnificence of our planet. Through our carefully curated content, we aim to educate.

Features

Most Recent Posts

Category

About Us

O nás

Podmínky použití

Ochrana osobních údajů

Zásady pro ochranu soukromí a soubory

Kategorie

Web Design

Social Media

PPC Advertising

Spolupráce

Projects

Success Stories

© 2024 Všechna práva Vyhrazena